wz
 
Zpět na aktuality
tvorba map seznam map LAN pařby battlefield kontakt
 

Nejprve bych vás chtěl seznámit s tím, co vlastně desert combat je… (a myslím, že jestli čtete tyto stránky, tak to určitě vědět budete :o) Desert Combat (dále už jen DC) je modifikace pro populární hru Battlefield 1942. Je to sice amatérská modifikace, ale vypadá velmi profesionálně, která vás přenese z doby 2. světové války do moderní války, tím myslím i "nejnovější" válečné konflikty jako je válka v Iráku. Můžete tedy bojovat za stranu Iráku nebo za USA.

To znamená, že zde budete střílet nikoli z thompsonu, ale například z pušky M16 nebo AK47, vozit se můžete třeba v Hummeru, pouštní bugině, obojživelném BDRM II i v klasickém civilním autě, pokud máte radši transportéry, je vám k dispozici BMP II nebo lehký tank M2A3 Bradley, jestli patříte mezi příznivce těžké techniky nabízí se tanky M1A1 abrams a T72 (ne, v české verzi ho tam vážně nehledejte :o) ).
Dále máme letadla, co očekáváte ?? Ano, samozřejmě se proletíte ve stíhačkách i bombardérech dnešní doby, to znamená americká letadla F14, F15, F16, AV8 Harrier, A10 Thunderbolt a monstrózní AC-130, které slouží jako mobilní spawnpoint. Pak tu máme irácká letadla - Mirrage F1, Mig29 Fulcrum a bombardér SU-25 (můj milášek :o)

Tak a teď se přesuneme na moře, plavidla neprošla zatím nějakou velkou konverzí - máme úplně nový vyloďovací/trasportní člun, křižníky disponují střelami Tomahawk a američané mají novou letadlovou loď - USS Nimitz, ale abych pravdu řekl, námořní souboje v DC jsou docela nezáživné a pokud jsem hrál po LAN nebo po NETu, nikdy jsem neviděl námořní souboj, situaci ovšem mění letecký souboj uskutečněný ze dvou letadlových lodí.

Tak a to nejlepší nakonec - vrtulníky. Vrtulník byl v BF1942 úplně nová věc - a úplně skvělá věc a také naprosto změnily styl hry a taktiku boje. Máme na výběr z několika typů - transportní: UH60 Blackhawk, Mi8 (mobilní spawn point) - útočné: AH64 Apache a Mi24 Hind a průzkumné AH6 Littlebird. Bohužel engine hry není na létaní s vrtulníky přizpůsoben - naučit se létat s vrtulníkem v DC chce hodně tréninku :o) A pokud ovládáte vrtulníky v Battlefield: Vietnam, vězte, že v DC je to o hodně těžší. Dále z techniky můžu jmenovat např. protiletadlová vozidla - shilka a vulcan, raketové systémy MLRS a BM21, dále samohybná děla a lahůdka v podobě mobilního odpalovače raket SCUD.

Jak bylo již řečeno, je to modifikace amatérská, nicméně ještě donedávna se celkem rychle vyvíjela. Bohužel vývojářům BF se přestávalo líbit, že na internetu se hraje DC skoro více (je to možné? DeDy), než klasický BF - a tak celý projekt Desert Combat odkoupili, to pro nás znamená jediné - mod se přestal vyvíjet a nějaké updaty můžeme čekat opravdu jen zřídka. Ale podle mého názoru je poslední verze 0.7, ke stažení ZDE, celkem hratelná a na internetu najdete dost serverů.
Hrát můžete samozřejmě také proti BOTům stejně jako v klasickém BF, ale tato hra nabízí pouze zlomek toho, co byste si užili na LAN nebo při hře po internetu a navíc proti BOTům se dají hrát pouze dvě mapy určené pro DC. Mapy z původního BF samozřejmě můžete hrát také, ale není to "ono". Mapy určené pro DC (DC lostvillage, DC weapons bunkers…) jsou daleko lepší. Tak to by bylo pro začátek všechno.

-=death=-

 
   
Battlefield CZ - Webdesign DeDy 2004–2005, minimální rozlišení 800x600