wz
 
Zpět na aktuality
tvorba map seznam map LAN pařby battlefield kontakt
 

Rozdělení pěchoty v Desert Combatu
Pěchota v DC nemá s pěchotou v klasickém BF skoro nic společného - máme tu jiné třídy, jiné zbraně a vybavení v těchto třídách. V DC tedy můžeme volit tato povolání: Sniper, Assault, Heavy Assault, Anti-tank, Support a Special Operations.

1.) Sniper
Myslím že toto povolání je celkem jasné: prostě dostane pušku obdařenou optickým zaměřovačem, někam se zakempíte (to přímo nesnáším :o) a už jen čekáte na svojí oběť… K pušce, nejčastěji dostanete M-21 nebo SVD dragunov, ale v některých mapách najdete i Barret .50 cal (moooc pěknej kvér :) získáte i toto vybavení: nůž, pistoli, útočný granát a dalekohled. Z hlediska taktiky v DC nemá sniper až tak velké využití, ale zase může dost zaškodit (když třeba hrajete weapons bunkers za US, vemete si barreta a pěkně zdálky zabíjíte jednoho Iráčana za druhým). Taktické využití ztrácí hlavně na faktu, že v DC má dalekohled téměř každá třída.

2.) Assault
Tady je to také celkem jasné. V DC patří mezi nejpoužívanější povolání, zvlášť v mapách jako je Lost Village, kde bojuje vlastně jen pěchota. Do výbavy dostanete útočnou pušku s granátometem M 16/AK 47, nůž, pistoli, útočné granáty a dalekohled. Jestli vás zajímá jak se používá granátomet, tak je to vyřešeno podobně jako bajonet v Road To Rome - prostě vám přibude položka ve výběru zbraní.

 

3.) Heavy Assault
Výbavou stejný jako assault, jen má místo pušky lehký kulomet M 249 SAW/PK a nemá dalekohled. Jestli zvolíte assault nebo heavy assault je úplně jedno, je to jen otázka zvyku (někdo má rád M16, někdo M249). Jediný rozdíl je asi v tom, že M249 má pás po 100 nábojích, když to M16 má klasicky nábojů 30. Taktický význam je v podstatě stejný - proti pěchotě záleží na skillu, proti technice téměř bez šance.

 

4.) Antitank
Možná se to nezdá, ale právě tato jednotka je snad nejpoužívanější jednotka v DC a to hlavně kvůli jedné zbrani, která má velký vliv na taktiku hry - stingeru. Stinger je ručně odpalovaná protiletadlová střela, pokud se tuto zbraň naučíte používat, nemá proti vám nikdo v letadle nebo vrtulníku šanci. Střela má naprosto rovnou dráhu letu a téměř všechna létající technika jde sestřelit na 1 ránu. Dále ve výbavě najdete klasickou bazooku SMAW/RPG7, protitankové miny, pistoli a samozřejmě nůž, který má každá jednotka.

 

5.) Support
Úplně nová jednotka, jak už název napovídá, jde o podpůrnou jednotku. Někdo by si mohl myslet, že toto povolání je jaksi "zbytečné", opak je však pravdou. Výbava je opravdu pestrá - dostanete nůž, lékárnu, brokovnici/saigu (což je v podstatě také brokovnice), minomet, protitankové miny a klíč. Tuto jednotku si berou zejména piloti vrtulníků - pokud vám vrtulník někdo poškodí, prostě někde přistanete a opravíte si ho :. Stejný postup platí i pro tanky, lepší ale je pokud si supporta vezme váš kulometčík - nemusíte vystupovat a můžete ho krýt. Minomet se dá použít například když máte převahu - představte si Charkov, držíte všechny body, vezmete si minomet a pěkně z kopečka ostřelujete nepřátelskou základnu.

6.) Special Operations
Rovněž nová jednotka, někdo ji používá také jako náhradu assaulta. V některých mapách se však bez této jednotky neobejdete (např. Weapons Bunkers, kde musíte zničit nepřátelské SCUDy, ale to si popíšeme v kapitole Mapy). Jako zbraň dostanete za US pušku M4 s optikou a tlumičem, za Irák buď upravenou verzi AK47 nebo v některých mapách pušku VSS, která umí být smrtelně přesná, pokud s ní umíte :o) Má sice jen 10 nábojů v zásobníku, ale dá se s ní střílet až neskutečně přesně. Dále máte ve výbavě nůž, pistoli s tlumičem, kouřové granáty, výbušniny a dalekohled. Toto povolání doporučuji do map jako je Urban Siege nebo Lost Village.

Pěchota závěrem
Desert Combat byl je a bude bojem techniky, nicméně narazíte i na mapy pěchotní. Nejčastěji narazíte na assaulty a antitanky (dokonce i ve hře proti BOTům) a není žádnou vyjímkou, že schytáte ránu mezi oči bazookou.

-=Death=-

 
   
Battlefield CZ - Webdesign DeDy 2004–2005, minimální rozlišení 800x600