wz
 
Zpět na aktuality
tvorba map seznam map LAN pařby battlefield kontakt
 

Battlefield 2 – Tipy a triky: aktualizace 14. 3. 2006

Tipy a triky jsou natolik zajímavé a žádané, že je škoda je nechat jen na hlavní stránce v aktualitách. Proto budu postupem času doplňovat mé poznatky a různé úpravy pro BF2 o další příspěvky sem do tipů a triků.

 
   

Čeština pro Battlefield 2 v 1.2 – 14. 3. 2006

Češtinu 1.2 je bez problémů možné provozovat na aktuálním patchu 1.21 pro BF2. Stahovat můžeš tady – 350 kB

   
 

Patch pro Battlefield 2 v 1.21 – 14. 3. 2006

Patch má problém někdo nainstalovat. Pokud patříš mezi ty, komu instalátor patche vypíše hlášku PATCH FAILED, můžeš vyzkoušet dvě věci. Zaprvé zkontroluj, zda máš dostatek volného místa na disku. K nainstalování patche je zapotřebí mít volno aspoň 2,5 GB na harddisku!
Druhá možnost. Instalátoru vadí použití diakritiky (háčky a čárky) v názvu účtu ve Windows XP. Stačí jen vytvořit nový, přidělit mu plná práva a samozřejmě bez diakritiky. Patch 1.03 nainstalovat a hrát BF2 do syta.

Stahovat můžeš na oficiálním WEBu BF2 – 14 MB nebo 367 MB FULL patch

 
   

Battlelauncher – přehrávání dem ze hry v BF2 – 10. 10. 2005

Battlelauncher je jednoduchý program, díky kterému si budeš moci přehrávat demo z hraní BF2. Jedná se o první veřejnou betu, která umožňuje spuštění a prohlídnutí odehraných bitev zcela volně jako pták nebo pohledem z kamery umístěné nad hlavou toho, kdo ve hře nahrával. Program také umí zaznamenávat tvůj pohyb kamery a výsledek rovněž sledovat, nebo generovat do videa s koncovkou avi.

Nahrávání hry funguje i při hře s BOTama, stačí jen několik drobností. Spusť si BF2 a nastartuj si nějakou mapu. Zvol si povolání, místo objevení, squad. POZOR: nyní zmáčkni klávesu ~ (vlevo od čísel 1, 2, 3, atd.) a do konzoly zadej příkaz: demo.recordDemo název souboru (např. test01) - pro spuštění nahrávání.

Nyní schovej konzolu (klávesa ~) a spusť hru. Chvilku si hraj s BOTama a až si budeš myslet že máš už dostatečně dlouhou nahrávku zadej do konzoly příkaz: demo.stoprecording - pro ukončení nahrávání.

NOVÉ: Nyní si stáhni program Battlelauncher 1.1.2 a taky nově dostupnou češtinu. Programu je potřeba zadat cestu k nainstalované hře BF2. Pak už stačí jen zvolit soubor s uloženým demem ze hry a kliknout na ikonu "RUN". Spustí se ti BF2 a nahraje se rovnou mapa, která je v demu uložena. Po spuštění, se můžeš rozlítnout po mapě jako pták a dívat se, co se kde odehrávalo na bitevním poli.
K ovládání jen podotknu, že je možné přepínat se na konkrétní lidi (BOTy) mezerou a zpomalovat čas přehrávání (klávesy 1, 2, 3, 4). Menu nalezneš pod klávesami Q a T (defaultně příkazy pro komunikaci ve hře).

Nahraná dema a pohyby kamer najdeš v adresáři: /Battlefield 2/mods/bf2/Demos/

   

Počet BOTů ve hře – 30. 8. 2005

Počet BOTů ve hře se dá změnit jednoduše. Najdi soubor AIDefault.ai v adresáři \Battlefield 2\mods\bf2\Ai\ a ten uprav dle přiloženého souboru. Provedené změny jsou v textu obarveny na růžovou barvu pro přehlednost. POZOR: počet BOTů se zadává na dvou místech. Hodně BOTů snižuje výkon PC! Já osobně jsem si snížil počet BOTů na 14.

Nebo si stáhni BF2 SP Modifier V2.0 (169 kB), který ti vše nastaví: battlefield2.filefront.com nebo z mého WEBu

   

Hra s BOTama na LANce – 27. 8. 2005

Dnes jsem si trochu zahrál se synovcem po LANce BF2 s BOTama a přišel jsem na chybu. I když, ne chybu v pravém slova smyslu. Dnes jsem se poprvé připojil přes "Connect to IP" ke hře s BOTama. Doposud se přátelé na síti připojovali na mé PC. Dal jsem si Squad Leadera a žádal BOTa Commandera o UAV. Jenže ouha. Hra mi vypsala, že velitel není k dispozici. Přitom povely k útokům na vlajky nám velitel dával?!
Je to tím, že hra v Singleplayeru nepočítá s tím, že by v ní mohlo být více živých hráčů. Žádat o UAV, Artileri a Supplies mohl pouze synovec, jakožto ten, kdo založil hru. Pokud bych založil hru já, mohu plně žádat o UAV či Supplies. A bylo jedno v jakém jsem týmu, hráli jsme spolu i proti sobě. Jediné řešení je hrát za Commandera, to ale nese jisté nevýhody :o( Doufám, že patch 1.03 přijde co nejdříve a přidá Coop mód, který nedostatek odstraní.

   

Zásahové zóny tanků, vrtulníků, letadel, atd. – 25. 8. 2005

Také si často pokládáš otázku, kde že je tank v BF2 nejméně pancéřovaný? Proč to zkoušet přímo ve hře, když editor BF2 umožňuje nahlédnout na modely techniky. Nadšenec Jan Chochol se úkolu ujal a vytvořil stránku, na kterou přikládám odkaz. Najdeš tam nejen tanky, ale i vrtulníky, letedla a další. Je taky možnost si stáhnout komplet celý balík na PC a prohlížet si účinky střel bez připojení k internetu. Balík velký 3,89 MB můžeš stahovat tady nebo ode mě z WEBu.

   

Kotoul – 21. 7. 2005

Viděl jsi ve hře jak někdo dělá kotoul? Neboj, není to cheat, je to vychytávka v ovládání o které není v českém manuálu BF2 ani zmínka :o( Uděláš ho jednoduše. Jdi do strany (klávesa A nebo D) drž při tom klávesu pro lehnutí a kotoul je rázem na světě :o)

   

Statistika hráče přes WEB – 21. 7. 2005

Několik WEBů je přímo propojen s BFHQ z menu ve hře. Stačí dát vyhledat svůj Nick (musí být zadán přesně), nebo podle číselného ID hráče (musíš ho znát) a už si můžeš pročítat svoji statistiku z hraní BF2 ve WEBovém prohlížeči.
http://bf2s.com/ nebo http://bf2stats.ausgamers.com/

Moji statistiku si můžeš prohlídnout na tomto odkazu (odkazy se nustále mění, proto nemusí být funkční).
Zajímavá je možnost vyobrazení malého obrázku se statistikou. Hodně lidí ho používá jako podpis v diskusních fórech.

   

Hra s BOTama na LANce ve více lidech – 10. 7. 2005

Hra s BOTama v Singleplayeru je celkem zábava. Ale co teprve, když si s BOTama zahrají dva hráči proti sobě. BF2 to oficiální cestou sice nepodporuje, to ale neznamená že to nejde. Jsou dvě možnosti, první v Online profilu a druhá v Offline profilu je sice složitá, ale funkční.

  1. Online profil – stačí, když jeden hráč založí hru v SP a druhý se připojí na jeho IP adresu (obrázek) z menu Multiplayer/Join internet/Connect to IP.
  2. Offline profil – nový patch 1.2 přidává funkci "Connect to IP" i v menu Multiplayer/Join Local, která umožní, připojit se na jakoukoli IP adresu v síti LAN. POZOR: funkce je nefunkční. Chybička se vloudila :o(
  3. Offline profil – Tahle možnost si zasloužila podrobný článek s přesným postupem. Číst můžeš tady.

Pak už jen stačí zvolit strany, povolání, Squad či Commandera a dobře si zahrát společně v týmu nebo proti sobě. Taky jsem sepsal pár rad do začátku jak hrát po LANce s BOTama. Číst můžeš tady.

   
Odstranění videa při startu hry – 1. 7. 2005

Nachystal jsem soubor ke stažení (pár kB), který odstraní videa které nelze přeskočit. Stažený ZIP stačí rozbalit a soubory překopírovat do adresáře \Battlefield 2\mods\bf2\Movies a úvodní videa zmizí. Ponechal jsem akorát intro, které lze již pomocí klávesy Esc přeskočit.

Pro ty, kteří nechtějí ani intro, jsem připravil soubor ke stažení, který ho odstraní.

Úplně poslední rada ohledně videí. Odstranění jakéhokoliv videa z BF2 provedeš tak, že vytvoříš překopírováním soubor s nulovou délkou do adresáře \Battlefield 2\mods\bf2\Movies a dáš mu přesný název souboru s videem, které chceš odstranit. Ovšem pozor, video tím smažeš, není tedy návratu pokud si neprovedeš zálohu souboru!

   
Ikona BF2 – 28. 6. 2005

Jelikož mi ikona BF2 přišla nevýrazná, udělal jsem si svoji vlastní a robustnější. Kdo má zájem může si ji stáhnout (pár kB), rozbalit ze ZIPu a u zástupce na ploše změnit originál za moji ikonu. Stahuj zde.

   
Klávesa LeftAlt – jak ji uvolnit – 28. 6. 2005 – Patch 1.02 problém odstranil

Při hraní BF2 mě vadilo, že není možné převolit moji oblíbenou klávesu "LeftAlt". Hra na tuto klávesu pevně definuje funkci 3D mapa. Jsou dvě možnosti jak si klávesu uvolnit nebo změnit.

  1. V adresáři \Battlefield 2\mods\bf2\Settings je soubor controls.con, ten změň běžným textovým editorem (např. Poznámkový blok). Téměř na konci je řádek s textem LeftAlt a ten změnit např. na H, což je jediná volná klávesa poblíž WSAD nebo ho smaž. Pak už jen stačí vytvořit nový profil (Online i Offline) a klávesa bude uvolněná pro jakoukoli funkci dle tvého výběru.
  2. Jestliže už máš profil vytvořený a nechce se ti pochopitelně vytvářet nový je tu druhá možnost. Nastavení se již neukládá do adresáře se hrou, ale do dokumentů. V adresáři \Documents and Settings\ Uživatel \Dokumenty\Battlefield 2\Profiles\ je soubor controls.con, ten změň běžným textovým editorem (např. Poznámkový blok). Téměř na konci je řádek s textem LeftAlt a ten změň např. na H, což je jediná volná klávesa poblíž WSAD nebo ho smaž za předpokladu, že funkci 3D mapa nechceš ve hře nadále používat.
   

Odemčení dalších primárních zbraní – 11. 6. 2005 – Funkční pouze u dema – stáhnout demo – 546 MB

Každé povolání má na výběr ze dvou primárních zbraní. Jestli si chceš zahrát s odemčenými zbraněmi s BOTama nebo přáteli po LANce není problém. Stačí v adresáři \Battlefield 2\python\bf2\stats najít soubor unlocks.py.
V něm běžným textovým editorem (např. Poznámkový blok) změň řádek defaultUnlocks = [0, 0, 0, 0, 0, 0, 0] na defaultUnlocks = [1, 1, 1, 1, 1, 1, 1] a pak už jen ve hře s přáteli či BOTy užívat nových zbraní. Pro ty co neumí soubor změnit přikládám ke stažení upravený, který nahraď původním ve výšše uvedeném adresáři. Stahuj zde.

Nefunguje to pro hraní na internetu a s nainstalovaným patchem ani v SP! K získání nových zbraní pro hru na NETU je zapotřebí hrát na serverech, kde se počítají statistiky hráčů (Ranked) a dosáhnout vyšších hodností.

   

Odstranění časového limitu – 11. 6. 2005 – Funkční pouze u dema – stáhnout demo – 546 MB

Štve tě, že je demo omezeno při hře s BOTama na 10 minut. Nebo že s přáteli můžeš hrát po LANce jen 12 minut? Lehká pomoc. Stačí v demu BF2 nají soubor gpm_cq.py umístěn v adresáři:
Battlefield 2 Demo\mods\bf2\python\game\gamemodes.
V souboru najdi řádek s textem: host.registerHandler('TimeLimitReached', onTimeLimitReached, 1), před který stačí napsat znak #.
Ve finále bude řádek vypadat následně: #host.registerHandler('TimeLimitReached', onTimeLimitReached, 1)

POZOR: Čas se bude normálně odpočítávat, ale po jeho uběhnutí se hra neukončí a poběží dále. Pro lenochy a nebo ty co to nezvládli přikládám opravený soubor, který stačí nahradit. Stahuj zde. Velikost ani ne 5 kB.

 

Battlefield CZ - Webdesign DeDy 2004–2005, minimální rozlišení 800x600